O mnie

Mam na imię Justyna.

KIM JESTEM?

Jestem przede wszystkim MAMĄ. Czuję, że życie postawiło przede mną najtrudniejsze wyzwanie, jakie mogłam sobie wyobrazić. Staram się być idealna, ale nie jestem. Jednak wiem, że mimo wszystkim trudnościom i wadom dla Nich jestem. Jestem Ich idealną Mamą.<br>

Jestem FOTOGRAFEM.
Fotografem, który lubi dostrzegać to, czego inni nie widzą. Który lubi dostrzegać radość i piękno. Który lubi dostrzegać smutek w oczach i nostalgię. Który kocha zatrzymywać w swoich kadrach uczucie, miłość, szczęście. Kocham ludzkie emocje, które są na pierwszym planie prostych, nieprzepełnionych kadrów. Minimalizm i prostota sprawiają, że na zdjęciach widać coś, do czego wrócicie po latach. Te uczucia i emocje.

Jestem SPRZECZNOŚCIĄ.
Z jednej strony niepoprawna optymistka, błądząca z głową w chmurach. Z drugiej- pesymistka niewierząca we własne siły. Często tracąca zapał po to, żeby zaraz odbić się z podwójną siłą w górę. Jestem szalona, nieprzewidywalna, radosna, pełna energii. Kocham ludzi, mimo, że czasem potrzebuję być sama dla siebie. Mam szczęście do przyciągania cudownych ludzi. Otwartych, radosnych, z własną, wyjątkową historią, którą opisuję moimi zdjęciami.


DLACZEGO FOTOGRAFIA?
Nie zawsze byłam fotografem. Nie zawsze oficjalnie. Od kiedy pamiętam, biegałam z aparatem fotografując robaczki, kwiatki i krajobrazy. Ofiarą moich zdjęć bywała również młodsza Siostra, pies i kot. Kilkukrotnie świat zawirował i brak czasu, chęci, motywacji, finansów, sprawiał, że apart szedł w odstawkę. Zawsze wracał. Aż pewnego dnia wrócił całkiem. Mam nadzieję, że na zawsze. Zanim zaczęłam fotografować komercyjnie byłam akwizytorem ulicznym, sprzedawcą, kasjerką, kierownikiem sektora w sklepie. Zawsze jednak wierzyłam (i wierzę nadal), że marzenia są po to, by je spełniać. Ja spełniam swoje! W końcu "Ten, kto nie chce, zawsze znajdzie powód. Ten, kto chce, znajdzie sposób"

CO JEST DLA MNIE WAŻNE?
Zdaję sobie sprawę, że sesja zdjęciowa to nienaturalne i niecodzienne przeżycie. Osoby fotografowane (nawet malutkie dzieci!) mogą czuć się niekomfortowo. Najważniejsze jest dla mnie, aby atmosfera była cudowna! Żeby nie było między nami bariery, żeby nie stwarzać jakichś sztucznych granic. Rozmowa i zaufanie do mnie to najważniejsze, co pragnę zbudować w trakcie naszego spotkania. Niezależnie od tego, z kim mam doczynienia. Noworodki przytulam i bujam, żeby przestały wyczuwać lęk, że mają doczynienia z kimś całkiem obcych. Kobiety w ciąży przekonuję, że są piękne, mimo, że widzą niedoskonałości, które dają się we znaki w tym czasie (przyszłe MAMY- uwierzcie mi- JESTEŚCIE PIĘKNE!). Z dziećmi zawsze rozmawiam, poznaję ich zainteresowania, obawy, lęki, poczucie humoru. Dwoję się i troje, by sesja była dla nich świetną zabawą i cudownym wspomnieniem. Dla mnie najpiękniejszą nagrodą jest usłyszeć od Mamy: "Justyna, moje dziecko od sesji z Tobą, chodzi i marudzi, kiedy znów wrócimy do tej Cioci". Takie słowa mnie uskrzydlają. Z Narzeczonymi dużo rozmawiam, poznaję Ich historię, daję impulsy i sygnały do wzajemnej interakcji. Lubię proste i naturalne kadry. To właśnie w takich, nieustawianych, widać najwięcej miłości. Z moimi Parami Młodymi jestem w stałym kontakcie. Chcę czuć się potrzebna, nie tylko pod względem fotograficznym. Niejednokrotnie jestem wsparciem fizycznym i psychicznym. Lubię to, bo wiem, że to sprawia, że jesteście naturalni. Lubię to, bo wiem, że nie czujecie bariery.

Ciągle staram się doskonalić, być coraz lepsza i proponować Wam coraz piękniejsze rzeczy. Używam wysokiej jakości sprzętu, jeżdżę na warsztaty i szkolenia, inwestuję w nowe rekwizyty i zasięgam coraz nowszych inspiracji.

Słucham Was- tego co sobie wymarzyliście, czego pragniecie, co chcielibyście widzieć na zdjęciach, co Wam przeszkadza, z czego byście zrezygnowali. Chcę, by Wasze zdjęcia były naszym wspólnym dziełem, z którego będziemy razem dumni.

Dziękuję za zaufanie. Zapraszam do mojego świata. Pięknego świata Fotografii Sygnowanej Miłością. MOMENTOGRAFIE.

Do zobaczenia! Justyna